Sfeervol nieuwjaarsconcert door het fanfareorkest 

27 februari 2026 | Concert, Fanfareorkest, Nieuws

Op vrijdag 6 februari luidde het fanfareorkest onder leiding van dirigent Inge Lage Venterink feestelijk het nieuwe jaar in met een sfeervol nieuwjaarsconcert. Hoewel het concert eerder moest worden uitgesteld vanwege sneeuw en gladheid, maakte de grote opkomst op de nieuwe datum veel goed. De St. Martinuskerk was goed gevuld met een enthousiast publiek dat zichtbaar genoot van het gevarieerde programma. 

Bijzondere samenwerking met sopraanzangeres 

Een speciale rol was weggelegd voor sopraan Judith Weusten, die als soliste het concert extra glans gaf. Samen met het orkest bracht zij het prachtige “I Shall Love but Thee” van Jan van der Roost ten gehore, geïnspireerd op teksten van William Shakespeare. 

Voor deze feestelijke gelegenheid werd het orkest bovendien uitgebreid met een contrabas. Deze bijzondere combinatie van fanfareorkest, sopraan en contrabas zorgde voor een warme, volle klank en bleek een aangename verrassing voor het publiek. 

Verhalen die verbinden 

Wat dit nieuwjaarsconcert extra bijzonder maakte, was de manier waarop de muziekstukken met elkaar werden verbonden. Leden van het fanfareorkest namen het publiek mee in persoonlijke verhalen, anekdotes en historische achtergronden bij de gekozen werken. Deze verhalende intermezzo’s boden een mooi inkijkje in de vereniging en zorgden voor een ontspannen en betrokken sfeer in de kerk. 

Indrukwekkende solowerken 

Tijdens het concert klonken ook diverse solowerken. Zo speelde het orkest “Under the Boardwalk” in een arrangement van Philip Harper, met een fraaie bugelsolo van Jesse Mooij. 

Een bijzonder moment volgde met “Storbystev”  van John Philip Hannevik, waarin de triangel centraal staat. In dit werk voegen steeds meer instrumenten zich bij solist Ruben van Loenen, wat zorgt voor een verrassend en speels muzikaal effect. 

Als feestelijke afsluiting mocht natuurlijk de Radetzky March van Johann Strauss sr. niet ontbreken. Onder luid applaus en enthousiast meeklappen van het publiek kwam het concert tot een sprankelend einde. 

Foto’s: Maarten Keuten

Gerelateerde berichten

Bekijk alle nieuws

1 maart 2026

Workshop ‘ben je van slag’ of ‘ben je betoeterd’

Word jij ook altijd blij als je muziek hoort? Wil jij ook al heel lang een instrument leren spelen, maar kun je niet kiezen? Dan is dit je kans!